Terapie manualne

Ozonoterapia

Ozokerytoterapia

Ozokeryt (ozokerite) jest to naturalna mieszanina węglowodorów stałych występująca w porach i szcelinach skalnych na dużych głębokościach pod ziemią. Powstaje w wyniku odgazowania ropy naftowej. Pozyskiwany jest ze złóż znajdujących się u wybrzeży Morza Kaspijskiego. Sosowany od wielu lat w medycynie, znalazł również zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Zawiera w swoim składzie:

  • dwutenek węgla,
  • siarkę,
  • azor,
  • mikroelementy
  • inne związki biologicznie aktywne.

Czytaj więcej: Ozokerytoterapia

Ozonoterapia

Laseroterapia

Rewolucja w terapii laserowej

  • Nowa technologia w laseroterapii
  • Głeboka penetracja tkanki
  • Makymalne bezpieczeństwa

Czytaj więcej: Laseroterapia

Ozonoterapia

Terapia falami uderzeniowymi

Skuteczna terapia bólu

Terapia falami uderzeniowymi BTL SWT jest nieinwazyjnym nowoczesnym rozwiązaniem do eliminowania przewlekłego bólu występującego w układzie mięśniowo - szkieletowym. Ma swoje zastosowanie w fizjoterapii, ortopedii i medycynie sportowej. W przewlekłych schorzeniach mięśni oraz ścięgie, takch jak: zespół bolesnego barku, łokieć golfisy, łokieć tenisisty, bóle kręgosłupa, ból ścięgna Achillesa, zapalenie ściegien, punkty spustowe i inne. Wysoka energia fali uderzeniowej ma wpływ na tkanki organizmu, prowadząc do wielowymiarowegooddziaływania, w tym: neowaskularyzacji, przyśpieszenia usuwania produktówprzemiany materii, stymulacji kolagenu oraz rozpuszczania zwapniałych fibroblastów. Działanie w tym zakresie zapewnia doskonałe warunki do przyśpieszonej regeneracji, dzięki czemu zostaje przywrócona prawidłowa funkcja organizmu i zniesienie bólu.

BTL SWT to najbardziej wydajny i kompaktory system terapii falami uderzeniowymi na rynku. Ergonomiczny kształt jego aplikatora, zapewnia prawidłowy kontakt z leczoną tkanką, komfort użytkowania i trwałość.

W 2014 roku aparat BTL-6000 SWT Topline, dzięki swojej wyjątkowej funkcjonalności, innowacyjności, parametrom technicznym oraz jakości konstrukcji, otrzymał nagrodę Red Dot Design Award, jedną z najbardziej prestiżowych nagród na świecie w zakresie projektowania produktów.

Czytaj więcej: Fala uderzeniowa