Ozonoterapia w leczeniu chorych na COVID-19

 

Rezultaty lecznia pacjentów chorych na OVID-19 okazały sie spektakularnymi.

Doktor Francisco Vilas z centrum POLICLINICA zajmującej się ciężko chorymi pacjentami potwierdził efekty kuracji ozonem. POLICLINICA wykorzystuje tę metodę w leczniu chorych w stanie krytycznym i z tendencją do szybkiego pogorszenia stanu ogólnego.
Ta metoda pomaga pacjentowi uniknąć reanimacji. We Włoszech w szpitalu Santa Mariadella Misericordia w miejscowości Udine w przypadku 36 osób ze zdiagnozowanym zapaleniem płuc i utrudnionym oddychaniem spowodowanym COVID-19 tylko 3% musiały być podłączone do respiratora.
W Chinach, badania kliniczne prowadzą cztery kliniki. W Hiszpanii centrum medyczne POLICLINICA rozpoczął podobne badania za pozwoleniem Ministerstwa Ochorny Zdrowia. "Wyniki badań okazały się lepsze niż się spodziewanio". Anestezjolog Alberto Fernandes oznajmił, że "badania kliniczne potwierdziły efektywność terapii ozonem w przypadku ciężko chorych pacjentów i powinniśmy rozpocząć stosowanie tej metody jak najszybciej i na większą skalę".
U 49-letniego pacjenta, którego stan pgarszał się i rosło zapotrzebowanie na tlen, już po pierwszym zabiegu ozonoterapii odnotowano znaczną poprawę. Ku ogólnemu zdziwieniu, oddech się ustabilizował, poziom tlenu we krwi został podwyższony i mogliśmy przestać podawać mu tlen. Stan pacjenta uległ znacznej poprawie, a sam pacjent pyta, kiedy będzie mógł wróćić do domu. A przecież jeszcze 4 dni temu rozważaliśmy podłączenie go pod respirator - mówi lekarz Francisco Vilas.

Fragment artykułu Alberto Fernandesa z PERIODICO del IBIZA Y FORMANTERA OD 08.04.2020