Kiedy w 2000 roku trafiłem do Polski, zacząłem pracować, jako specjalista terapii manualnej kręgosłupa, czyli kręgarz. Ta specjalizacja stała się moją wizytówką. Przez dwa lata odwiedziło mnie kilkuset pacjentów, którym przynosiłem ulgę i rozmawiając z nimi uczyłem się polskiego. Przez Panią Halinę Umławską zostałem przedstawiony Pani doktor Ewie Dąbrowskiej - znanej z leczenia i oczyszczania organizmu dietą warzywno - owocową. Spotkanie z nią było dla mnie zaszczytem i ... przełomem w karierze zawodowej, bo właśnie ta osoba, ciesząca się uznaniem wśród lekarzy i pacjentów z całego Świata uznała, że moje metody wspomagają jej kurację i zaproponowała mi współpracę. Zachęcony przez doktor Dąrowską, otworzyłem gabinet w Ośrodku Wczasów Zdrowotnych U Zbója w Gołubiu później w Ośrodku WaldTour Revita i U Haliny, po konsultacjach z doktor Dąbrowską, rozpocząłem wykłady na temat swoich metod i zdrowego trybu życia.
Cierpliwie przekonuję ludzi do tego, by nie bali się płukać jelita, zamienili słowo lewatywa na hydrokolonoterapia i uważnie obserwowali pozytywne skutki moich zabiegów. Chciałbym w tym miejscu zaznaczyć, że nie konkuruję z lekarzami stosującymi powszechnie znane metody leczenia, ja wspieram ich terapię moimi zabiegami. Pacjenci często pytają mnie, dlaczego nie stosuję skomplikowanych urządzeń do hydrokolonoterapii, a ja odpowiadam im, że wolę fotel, który opatentowałem, bo jest bezpieczny i niezawodny.

 

 

 

Człowiek, który na nim siada, ma poczucie intymności i całkowitego bezpieczeństwa higienicznego. Woda o temperaturze ciała, wzbogacona o kwas mlekowy i ozon, nie jest wtłaczana pod ciśnieniem, tylko swobodnie przepłukuje jelita, co daje możliwość współpracy lekarza z pacjentem i pomaga zrozumieć własne ciało. Przez cały okres pobytu w Polsce, zrobiłem tysiące zabiegów hydrokolonoterapii i wciąż zgłaszają się do mnie nowi pacjenci, najczęściej z polecenia tych, którzy już u mnie byli albo własnych lekarzy. Moja metoda oczyszczania wątroby zdobyła także uznanie w Islandii, gdzie z dużym sukcesem stosowana jest w walce z alkoholizmem. Coraz częściej trafiają do mnie pacjenci z polecenia lekarzy dermatologów, urologów czy gastrologów, moje metody oczyszczania organizmu cenione są także w kosmetologii.
Tym, którzy szanują swoje ciało i poszukują dla niego ratunku w dzisiejszym Świecie, dedykuję tę stronę i życzę zdrowia i powodzenia.


lek. med. Borys Boligar